Atrakcje turystyczne

Co możemy Państwu zaoferować?

 

Gospodarstwo agroturystyczne we wsi Magdalenowo zaprasza na czynny wypoczynek. Nasz dom położony jest w malowniczym zakątku, w samym sercu Wigierskiego Parku Narodowego, z dala od zgiełku i hałasu otoczony pięknem natury. Tu każdy z Państwa odnajdzie spokój i ciszę.

Pokamedulski Klasztor w Wigrach – 1 km

Pokamedulski Zespół klasztorny (1667 r.), położony na naturalnym wzgórzu na półwyspie oblanym wodami jeziora Wigry, należy do najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny…

Wigierska Kolejka Wąskotorowa

Przejazdy zabytkową kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskim Parku Narodowym. W roku 1991 kolejka została wpisana do rejestru zabytków jako cenny wytwór techniki…

Mosty kolejowe w Stańczykach

Potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy (31km). Mosty w Stańczykach są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Długość – 200m i wysokość 36m.

Muzeum Wigier w Starym Folwarku

Budynek muzeum znajduje się na brzegu jeziora Wigry, w miejscowości Stary Folwark. W muzeum znajduje się stała ekspozycja, prezentującą historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska…

REJSY STATKIEM PO JEZIORZE WIGRY

Proponujemy Państwu niezapomniane rejsy po jeziorze Wigry, w trakcie którego mogą Państwo podziwiać uroki Wigierskiego Parku Narodowego.

Szlaki turystyczne rowerowe i piesze WPN

Poruszanie się po szlakach turystycznych jest podstawowym sposobem poznawania naszego parku. Obecnie zapraszamy na 245 km oznakowanych w terenie szlaków lądowych – pieszych, rowerowych oraz ścieżek edukacyjnych.

SPŁYWY KAJAKOWE CZARNĄ HAŃCZĄ

Zapraszamy na spływy kajakowe jedno i kilkudniowe najbardziej znaną i jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce – Czarną Hańczą.

WĘDKOWANIE W JEZIORACH SUWALSZCZYZNY

Hańcza, Wigry oraz pozostałe przepiękne jeziora Suwalszczyzny czekają na odkrycie ich przez pasjonatów wędkowania.

Grzybobranie i zbiór owoców runa leśnego

Pod koniec lata i jesienią zapraszamy na grzyby! Okolice Magdalenowa to tereny wprost wymarzone na grzyby. Ze wszystkich stron rozciągają się wielokilometrowe tereny leśne.

Jedniodniowe wycieczki do Wilna i Trok

Budynek muzeum znajduje się na brzegu jeziora Wigry, w miejscowości Stary Folwark. W muzeum znajduje się stała ekspozycja, prezentującą historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska…