Wakacje nad jeziorem Wigry - co zabrać

Wakacje – każdy kocha ten czas i czeka na niego z utęsknieniem przez cały rok. Wyjazdy wakacyjne planujemy już dużo wcześniej, nawet jeszcze zimą. Lato i upały zachęcają najbardziej oczywiście do wyjazdów nad wodę. Niejedna osoba woli od zatłoczonej nadmorskiej plaży spokojny pobyt nad jeziorem Wigry. Zanim jednak wyjedziemy, trzeba się spakować. Co zabrać ze sobą na wakacje nad jeziorem Wigry? Zobacz również atrakcje nad jeziorem Wigry

Apteczka i artykuły ochronne

Nie warto nastawiać się na korzystanie z pomocy lekarskiej. Z niewielkim skaleczeniem czy bólem nie musimy od razu biec do lekarza, ba, w nieznanym miejscu nie będziemy też znali żadnego lekarza. Najlepiej mieć własną apteczkę ze środkiem odkażającym, plastrami, bandażem, lekami przeciwbólowymi, przeciwgorączkowymi czy termometrem. Oprócz tego warto mieć ze sobą środki ochronne w postaci kremów z filtrem przeciwsłonecznym, środki chroniące przed komarami i kleszczami oraz na ukąszenia czy płyny antybakteryjne do mycia rąk, zwłaszcza że wciąż nie można mówić o końcu pandemii.

Rzeczy do kąpieli i opalania

Duży ręcznik, na którym można także leżeć, a nie tylko się nim wycierać, klapki czy stroje kąpielowe, to obowiązkowe rzeczy do zabrania. Oprócz tego można zabrać czepek na głowę do kąpieli, gogle i w zależności od tego, co lubimy robić – sprzęt do nurkowania albo materac dmuchany do pływania, dmuchaną piłkę, rakietki do badmintona. Zwłaszcza gdy jedziemy z dziećmi, trzeba zapewnić im jakieś atrakcje, bo cały czas w wodzie siedzieć nie będą.

Ubrania

Nikt nie spędza całego czasu w wodzie ani nawet leżąc plackiem na ręczniku czy kocu. Ubranie przyda nam się, w momencie przejścia z hotelu (sprawdź nasz cennik) nad jezioro i z powrotem czy podczas przebywania na plaży i aktywności. Ubrania powinny być przede wszystkim wygodne. Do aktywności sportowych przyda się koszulka, spodenki albo sportowa sukienka i sneakersy damskie lub wygodne espadryle. Nie można zapomnieć także o nakryciu głowy chroniącym przed słońcem.

Źródło zdjęcia wikipedia.pl https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/35/Wigry_-_panorama.JPG

Jezioro Wigry na wikipedia.pl https://pl.wikipedia.org/wiki/Wigry_(jezioro)


Jezioro Wigry na mapie